رونمایی از کتاب «اقتصاد نیروی کار» در نمایشگاه کتاب تهران


رونمایی از کتاب «اقتصاد نیروی کار» در نمایشگاه کتاب تهران

کتاب «اقتصاد نیروی کار» در نمایشگاه کتاب تهران رونمایی می شود.

به گزارش روابط عمومی موسسه عالی پژوهش تامین اجتماعی، کتاب اقتصاد نیروی کار در دو جلد توسط موسسه عالی پژوهش به چاپ رسیده است که روز چهارشنبه 27 اردیبهشت ماه 1402، ساعت 11 در غرفه موسسه به نشانی سالن ناشران عمومی، ردیف 21 غرفه 10 با حضور مترجمان، رونمایی می‌شود.

این کتاب ارزشمند توسط دکتر حسن طایی و دکتر رضا اخباری ترجمه شده است که منبع فنی جامع و کامل در مورد اقتصاد نيروی کار، با هدف تجهيز پژوهشگران و دانشگاهيان به دانش و ابزار موردنياز برای تحليل اين بُعد مهم از اقتصاد، به‌خصوص در شرايط کنونی کشور خواهد بود.

کتاب «اقتصاد نیروی کار» منبع جامع، حرفه‌ای و پيشرفته‌ای در حوزة اقتصاد نيروی کار است که به‌طور گسترده در دانشگاه‌های جهان مورد توجه قرار گرفته است و همه ابعاد اقتصاد نيروی کار را به‌طور مفصل و با جزئيات پوشش مي‌دهد. درواقع،احاطه کتاب بر ادبيات و پوشش آخرين تحولات نظری، روش‌شناختی و تجربی، آن را به منبعي ارزشمند برای اقتصاددانان کار تبديل کرده است. ضمن اينکه در ويراست دوم، مثال‌های متعددی از کشورهای مختلف به کتاب اضافه شده، روش‌های تجربی با استفاده از مطالعاتی که به نظر می رسد نقطه عطفی در اقتصاد کار هستند ارائه شده است، و نظريه‌ها بر اساس ساده‌ترين الگوهای ممکن و نتايج تجربي توضيح داده شده‌اند. همچنين، در اين ويراست، با سرفصل‌هايي نظير تبعيض، جهاني‌شدن، توزيع درآمد، حمايت از اشتغال، و حداقل مزد يا برنامه‌های بازار کار برای بيکاران، فضای بيشتری برای تحليل سياست عمومی و اهرم‌های در دسترس برای سياست‌گذاران ايجاد شده است.

پیشاپیش حضور علاقه‌مندان و پژوهشگران عزیز در این مراسم را گرامی می‌داریم،درصورت نیاز و جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 88753245 و داخلی 113 تماس حاصل فرمائید.

 

 

 


برچسب ها
 رونمایی   کتاب   طایی   اقتصاد   نیروی کار   موسسه عالی پژوهش   تامین اجتماعی   نمایشگاه کتاب 

دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه باید وارد شوید.