پیش‌نشست اول بررسی «چرایی و چگونگی برگزاری همایش ایران 14» برگزار شد


پیش‌نشست اول بررسی «چرایی و چگونگی برگزاری همایش ایران 14» برگزار شد

اولین پیش‌نشست همایش «ایران 14» به صورت مجازی در تاریخ 17 اسفند سال 99 برگزار و در این نشست به بررسی چرایی و چگونگی برگزاری همایش پیش‌رو پرداخته شد.
به گزارش روابط عمومی موسسه عالی پژوهش تامین اجتماعی، در ابتدای جلسه دکتر باقری، دبیر شورای علمی همایش،  با اشاره به روند تاریخی تامین اجتماعی به بررسی بزنگاه های مهم حوزه رفاه و تامین اجتماعی در کشور پرداخت.
وی خاطرنشان کرد: اولین بزنگاه مربوط به دهه 1350 -سمینار رفاه اجتماعی – و دومی مربوط به قانون ساختار که  اواخر دهه 1370 است.
دکتر باقری اضافه کرد: این دو تاریخ،  دو برهه مهمی است که مجادلات مهم تاریخی در آنها اتفاق افتاده و ما امیدواریم این همایش به نوعی بتواند زمینه ساز جریان بعدی باشد که بزنگاه دیگری را در تاریخ رفاه اجتماعی رقم بزند.
در ادامه دکتر حیدری، رییس شورای سیاستگذاری همایش،  اهمیت موضوع رفاه و تامین اجتماعی را با توجه به آستانه ورود به قرن آینده با درس گرفتن از گذشته و مراکز ثقل و نقاط عطف  در تاریخ که منجر به شکل گیری یک نظام مطلوب رفاهی برای آینده می‌باشد توضیح داد.
 دکتر حیدری با اشاره به این موضوع که در حال حاضر  سیاست های کلی تامین اجتماعی در مجمع تشخیص در مراحل نهایی و شکل گیری نظام رفاهی کشور، موضوع روز است و با درس‌گیری می‌توان آینده ای بهتر  را رقم زد،  اهمیت برگزاری این همایش را روشن ساخت.
 همچنین طبق نظر وی، فراز و فرودهای نظام رفاهی در ایران، مستند کردن گذشته به صورت بی طرف و علمی از دیگر دلایل برگزاری این همایش است.
در ادامه وی با توصیف خاستگاه نظام رفاه و تامین اجتماعی در یکصد سال گذشته و تجزیه و تحلیل آن یکی از ضرورت های برگزاری این همایش را ذکر کرد.
دکتر کردونی دبیر شورای سیاست‌گذاری همایش نیز،ضمن بررسی اهمیت برگزاری همایش و اهدافی که موسسه پیگیر آن است ، به اهمیت زمانی برگزاری همایش اشاره کرد.
وی گفت:  با توجه به اینکه در آستانه پایان قرن هستیم و از طرفی با یکی ازبزرگترین شوک های برون زای اقتصادی اجتماعی در یکصد سال گذشته به دلیل ویروس کرونا که نه تنها در حوزه بهداشت وسلامت بلکه بر سیستم های رفاهی، اقتصادی و اجتماعی آثار منفی در پی دارد، روبه رو هستیم و همچنین در آستانه برنامه هفتم توسعه و آغاز دولت دیگر هستیم ، مجموعه این شرایط اهمیت برگزاری این همایش را پررنگتر می کند.
دکتر کردونی هدف این همایش را  اینگونه توصیف کرد که بتوانیم به یک یادگیری سیاستی در حوزه تامین و رفاه برسیم.
همچنین وی اهداف برگزاری همایش را  بلند کردن صدای حوزه رفاه و تامین در ساحت حوزه عمومی، گسترش گفتگوی اجتماعی بین پژوهشگران، گسترش گفتگوی پژوهشگران و دولت و مهم‌ترین هدف را یادگیری سیاستی آنچه در حوزه رفاه انجام شده دانست.
گفتنی است؛ همایش «ایران 14» در پایان اردیبهشت 1400  برگزار خواهد شد و علاقه مندان به شرکت در این همایش می‌توانند آثار و مقالات خود را  تا ساعت 24 روز سه‌شنبه 31 فروردین ماه و اصل مقالات خود را نیز تا 15 اردیبهشت سال 1400 به دبیرخانه همایش ارسال نمایند.
علاقه‌مندان می‌توانند برای دریافت اطلاعات بیشتر به وبگاه این همایش به آدرس ssor.ir/hamayesh/مراجعه کنند و یا با شماره‌‌  88753245 ( داخلی208  یا 203) تماس بگیرند.


برچسب ها
 پیش نشست   همایش   ایران 14 

دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه باید وارد شوید.