معرفی اتحادیه بین المللی تامین اجتماعی (ISSA)


معرفی اتحادیه بین المللی تامین اجتماعی (ISSA)

به گزارش روابط عمومی موسسه عالی پژوهش تامین اجتماعی ،محبوبه افسری، رئیس اداره توسعه روابط بین‌الملل سازمان تأمین اجتماعی در معرفی اتحادیه بین‌المللی تأمین اجتماعی اعلام کرد:                    این اتحادیه در سال 1927 میلادی با 17 سازمان از قاره اروپا تشکیل شد و جهت یکپارچگی جهانی در بحث بیمه بازنشستگی،ازکارافتادگی و بازماندگان، اساسنامه آن اصلاح و سازمان‌های سایر قاره‌ها نیز توانستند به عضویت آن درآیند.

وی افزود:این اتحادیه با 93 سال فعالیت، 330 سازمان جهانی را به عضویت خود دارد و به 3 میلیارد جمعیت تحت پوشش، خدمات ارائه می‌دهد.

افسری گفت: ارزش ذخایر این سازمان‌های عضو، بالغ‌بر 9 تریلیون دلار برآورد شده است.

وی ادامه داد:سازمان تأمین اجتماعی ایران طی این سال‌ها با حضور ارزشمند خود توانسته در 6 دوره مدیریت سه‌ساله عضو هیئت‌رئیسه اتحادیه باشد و 21جایزه بین‌المللی را کسب کند.

افسری در ادامه، توضیحات مبسوطی در خصوص چشم انداز، هدف ، ماموریت، ارکان قانونی حاکمیتی و دپارتمان های اجرایی ایسا ارائه کرد  و افزود مرکز تدوین مستندات بین المللی اتحادیه، مجموعه مطالعات تطبیقی ارزشمندی در حوزه های تخصصی و کارکردی تامین اجتماعی انجام داده و نتیجه این مطالعات در قالب نشریات تخصصی شامل کتاب معرفی طرح های تامین اجتماعی در سراسر جهان، مروری بر روند اصلاحات در سیستم های تامین اجتماعی، گزارش های تخصصی در زمینه اقتصاد دیجیتال و اقدامات سیاستی و عملیاتی کشورها در دوره شیوع کرونا تدوین و در مرکز پایگاه داده های ایسا بارگذاری شده و برای علاقمندان قابل دسترسی است.

رئیس اداره توسعه روابط بین المللی سازمان تامین اجتماعی همچنین 14 دفتر رابط منطقه ای در قاره های مختلف و 13 کمیسیون فنی را از مهمترین گروه های همکار اتحادیه برشمرد و اذعان داشت: بهره مندی از مشاوره تخصصی و پشتیبانی فنی اعضای این گروه ها از مهمترین مزیت های عضویت در اتحادیه است که در نهایت به تحقق هدف غایی سازمان ها در جهت نیل به تعالی سازمانی و پیوستن به شبکه جهانی سازمان های سرامد منتهی خواهد شد.

افسری با اشاره به عضویت 50 ساله سازمان تامین اجتماعی در ایسا اظهار داشت: به دليل شاخص بودن در منطقه آسيا و اقيانوسيه از منظر وسعت دامنه پوشش و ارائه خدمات بيمه اي و درماني گسترده به افراد تحت پوشش خود در مقايسه با سيستم‌هاي بيمه‌اي كشورهاي همجوار، سازمان تامین اجتماعی جمهوري اسلامي ايران طی سالیان متمادی، نمایندگان شایسته خود را جهت شركت در سمينارها، كلاس ها و دوره‌هاي آموزشي منطقه‌اي و بین المللی اتحادیه اعزام نموده است.

براساس این گزارش، سازمان تامین اجتماعی همچنین در سنوات مختلف، میزبان مقامات عالی اتحادیه بوده و با تثبيت جايگاه خود در این نهاد بین المللی، موفق به  اخذ کرسی های ارزشمندی در هیات رئیسه، کمیته ویژه تدوین رهنمودهای ایسا، کمیته انتخابات و کمیسیون های فنی شده است.

شایان ذکر است سازمان تامین اجتماعی ج. ا. ایران از سال 2008 تا کنون در 3 دوره رقابت های جایزه تجربیات موفق سازمان‌های عضو ایسا شرکت کرده و در مجموع از 21 طرح ارسالی، موفق به دریافت 4 تقدیرنامه و  17 گواهی تایید تجربه موفق از هیات داوران بین المللی مرکز تعالی ایسا شده است. در حال حاضر، تعداد 21 طرح تجربه موفق سازمان تامین اجتماعی ج. ا. ایران در پایگاه داده‌های تجربیات موفق ایسا به آدرسwww.issa.int بارگذاری شده و در دسترس تمامی سازمان های عضو قرار گرفته است.


برچسب ها
  

دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه باید وارد شوید.