Try these keywords: happy, success, awesome

rss_feed_for_the_eit_1.png

نشست تخصصی رفاه و تامین اجتماعی در لایحه بودجه سال 1397 برگزار شد

30 دی 1396

نشست تخصصی رفاه و تامین اجتماعی در لایحه بودجه سال 1397 با سخنرانی ایروان مسعودی اصل و با حضور مدیران و کارشناسان سازمان تامین اجتماعی در 25 دی ماه در موسسه عالی پژوهش تامین اجتماعی برگزار شد.

در این نشست ایروان مسعودی اصل معاون مرکز پژوهش‌های مجلس گفت: برخلاف نظر ما که بهداشت و درمان و تامین اجتماعی را جزو موضوعات مهم کشور می دانیم امروز در دقیقه 90 بسته های پیشنهادی این دو حوزه در کمیسیون تلفیق طرح و بررسی  می شوند.  

وی افزود: دولت در تدوین لایحه 97 تصمیمات مهمی از جمله کاهش تعداد یارانه بگیران، افزایش قیمت های حامل انرژی به منظور اشتغال زایی، اجرای تبصره 19 در خصوص واگذاری طرح های عمده عمرانی، اجرای بند پ ماده قانون احکام توسعه و افزایش بودجه استانی را مدنظر قرار داده است. اما اینکه با افزایش قیمت حامل های انرژی آیا می توان به تولید و اشتغال ایجاد کرد و یا این افزایش چه تاثیری بر وضعیت اقتصادی کشور خواهد داشت جای بحث و تامل دارد. کارشناسان امر بر این باورند که افزایش قیمت های حامل انرژی نه تنها به کاهش یک درصدی رشد اقتصادی منجر می شود بلکه 240 هزار نفر به جامعه بیکاران کشور افزوده خواهد شد و علاوه بر آن تورم زا و فقرزا خواهد بود. البته در نهایت دولت از حذف یارانه بگیرها و افزایش قیمت حامل های انرژی منصرف شد.

وی افزود: امروز در مجلس بسته های پیشنهادی تامین اجتماعی و نظام سلامت در بودجه بررسی می شوند که چه راهکارهایی اتخاذ شود که مدیریت هزینه ممکن شود؛  ای کاش به مسایل سازمان تامین اجتماعی در دولت های پیشین به مانند مجلس و دولت حاضر که در چند ماه اخیر بسیار مورد کنکاش و بحث و بررسی  قرار گرفته است توجه می شد تا به سازمانی که غول اقتصادی و اجتماعی در کشور است هیچ لطمه یا تعرضی وارد نمی شد.

مسعودی اصل با اشاره به رویکرد مجلس حاضر در مواجهه با مسایل  سازمان تامین اجتماعی تصریح کرد: ریاست مجلس تاکید دارند که یکبار برای همیشه باید در خصوص مسایل سازمان تامین اجتماعی و  پرداخت بدهی دولت تصمیم گیری و تعیین تکلیف شود.

وی افزود: مجلس موافق کمک و حمایت از سازمان تامین اجتماعی است و گرچه همه می دانند که بودجه محل قانون گذاری دایم نیست، اما ضروری است که در بودجه اصلاحات پارامتریک و یا اصلاحات مدیریتی حتما لحاظ شود و بسته پیشنهادی با مدنظر قرار دادن این بایدها ارایه شود. همواره بیشترین آسیب های وارده بر سازمان از قوانین بودجه نشات گرفته است ونباید رویکرد ها به شیوه ای باشد که  نمایندگان را به سمت اصلاحات مقطعی و سالانه سوق دهد و البته دولت را نیز باید به ساماندهی معافیت های حق بیمه ای وادار کرد.   

مسعودی بر ضرورت اتخاذ رویکرد شفافیت در سازمان تامین اجتماعی تاکید کرد و افزود: تنها در سایه حاکمیت شفافیت و اعتمادسازی و در صورت نیاز اعمال اصلاحات پارامتریک و...از سوی سازمان می توان امیدوار بود که دیگر تصمیمی مغایر با اصول بیمه های اجتماعی در مجلس گرفته نشود.

 

آدرس و راه های ارتباطی ما

  • تلفن : 88753245 (021) (98+)
  • آدرس : تهران میدان آرژانتین خیابان شهید احمد قصیر (بخارست) خیابان دهم پلاک 20
  • ایمیل : Info@ssor.ir
  • دورنگار : 88507421 (021) (98+)

  • اینیستاگرام موسسه عالی پژوهش تامین اجتماعیlinked in موسسه عالی پژوهش تامین اجتماعیگوگل پلاس موسسه عالی پژوهش تامین اجتماعیتله گرام موسسه عالی پژوهش تامین اجتماعی

Baner ketab 1.jpg