فراخوان جشنواره انتخاب پژوهشگر برتر موسسه عالی پژوهش تامین اجتماعی


هدف اصلی پژوهش در حوزۀ تأمین اجتماعی کمک به سیاست‌گذاران و مدیران به‌منظور تسهیل مأموریت‌ها و دستیابی به نتایج بهتر است. پژوهش و تحلیلِ باکیفیت تضمین می‌کند که سیاست‌ها به‌درستی ارزش‌گذاری و هدف‌گذاری شده‌اند و به نتایج موردانتظار دست می‌یابند. همچنین بازخوردی از نحوۀ عمل سیاست و ارائۀ خدمات به‌دست می‌دهند. این بازخورد کمک می‌کند تا خطاهای سیاست‌گذاری سریع‌تر شناسایی و اصلاح شوند.

رابطۀ مناسب بین سیاست‌گذاری و پژوهش زمانی شکل می‌گیرد که این دو به هم نزدیک باشند و تصمیم‌ها تکرارشونده باشند، یعنی سیاست‌گذاری و پژوهش در هر مرحله در کنار هم باشند. پژوهشگران صرفاً تهیه‌کنندگان منفعل امور مسلّم نیستند، بلکه می‌توانند با استفاده از مهارت‌های پژوهشی و تحلیلی در ایجاد فرایند خلاق ایجاد سیاست و مرور آن مشارکت داشته باشند. ازاین‌رو، به‌رسمیت‌شناختن فرهنگ‌ها و نقش‌های متفاوت سیاست‌گذار و پژوهشگر، و محدودیت‌ها و فرصت‌های هر یک، برای ایجاد یک رابطۀ مفید امری اساسی است.

در این راستا موسسه عالی پژوهش تامین اجتماعی در نظر دارد به مناسبت هفته پژوهش و جهت ایجاد انگیزه در پژوهشگران حوزه های رفاه، سیاست های اجتماعی و تامین اجتماعی، ضمن گزینش افراد برتر از آنها تقدیر به عمل آورد.

از کلیه پژوهشگران فعال حوزه رفاه و تامین اجتماعی سراسر کشور دعوت می گردد در این جشنواره شرکت کنند و دستاوردهای علمی و پژوهشی خود را شامل مقالات پژوهشی، کتاب های تالیفی و ترجمه و طرح های پژوهشی خاتمه یافته را برای کمیته برگزاری جشنواره ارسال نمایند. 

جهت شرکت در این فراخوان اطلاعات و مستندات خود را در فرم زیر وارد کنید و همراه با فایل مستندات فعالیت های پژوهشی در یک فایل zip به ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید ارسال فرمایید.

آخرین فرصت برای ارسال مستندات و شرکت در جشنواره: شنبه 10/9/1397

بررسی مدارک: از تاریخ 11/9/1397 الی 17/9/1397

ارسال دعوتنامه برای پژوهشگران برتر: 18/9/1397

برگزاری مراسم تقدیر از پژوهشگران برتر در هفته پژوهش: 24 الی 30 آذرماه

دانلود فرم