Try these keywords: happy, success, awesome

rss_feed_for_the_eit_1.png

همکاری مشترک گروه سلامت مؤسسه عالی پژوهش و نمایندگان وزارت بهداشت و مرکز تحقیقات بالینی سرطان بیمارستان میلاد

13 آبان 1396

روابط عمومی مؤسسه، به نقل از گروه سلامت،  از ایجاد فضای مناسبی برای همکاری میان مؤسسۀ عالی پژوهش تأمین اجتماعی، مرکز تحقیقات بالینی سرطان بیمارستان میلاد و ادارۀ سرطان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خبر می‌دهد.

این همکاری با تشکیل کارگروهی با عنوان «مطالعات راهبردی و مدیریت سرطان» در سال 1394 آغاز شد. با توجه به اینکه داروهای ضد سرطان بیشترین سهم هزینه‌ای را برای نظام سلامت و مردم داشتند، با تشکیل این کارگروه در مؤسسه،  ابتدا فهرستی از داروهای گران‌قیمت و پرمصرف سرطان انتخاب شدند. هدف این کارگروه، تنها کاهش مصرف داروها نبود بلکه بهینه‌سازی مصرف آن‌ها مطابق آخرین شواهد علمی دنیا بود. از همان ابتدا روندی کاملاً علمی و مبتنی بر جدیدترین روش‌های تدوین و بومی‌سازی گایدلاین‌ها در پیش گرفته شد به‌طوری که گروه تدوین، ابتدا به مرور شواهد علمی مرتبط با هر دارو می‌پرداخت و بر این مبنا، پرسشنامه‌ای برای ثبت نظر خبرگان و صاحب‌نظران آماده می‌گردید و در طی جلسات حضوری و یا از طریق مکاتبه با بوردهای تخصصی رشته‌های مربوطه نظرات آن‌ها دریافت می‌گردید. آنگاه با تحلیل این نظرات، عملاً دستورالعمل یا پروتکل تجویز دارو آماده و دوباره نظرات خبرگان بر روی دستورالعمل گرفته می‌شد.

در حال حاضر دستورالعمل مربوطه تهیه و همراه با نامه‌ای با امضای رئیس مؤسسه  به معاونت درمان وزارت بهداشت، برای اخذ تأیید نهایی و کسب مجوز درج لوگوی وزارت بهداشت، در کنار درج لوگوی مرکز تحقیقات بالینی سرطان بیمارستان میلاد و مؤسسۀ عالی پژوهش، به‌عنوان تیم تهیۀ این دستورالعمل، ارسال شد.

در پاسخ به نامۀ دکتر شهرام غفاری، رئیس مؤسسه؛ دکتر قاسم جان‌بابایی، معاون درمان وزارت بهداشت، ضمن تشکر از همکاری مؤسسۀ عالی پژوهش در تدوین دستورالعمل تجویز داروهای شیمی‌درمانی آرزوی تداوم این همکاری‌ها را داشت. 

گفتنی است، بر همین سیاق، برنامۀ تدوین و اجرای دیگر داروها در دستور کار این کارگروه قرار دارد و گزارش هر مورد نیز در قالب کتاب در دست انتشار است.

آدرس و راه های ارتباطی ما

  • تلفن : 88753245 (021) (98+)
  • آدرس : تهران میدان آرژانتین خیابان شهید احمد قصیر (بخارست) خیابان دهم پلاک 20
  • ایمیل : .
  • دورنگار : 88507421 (021) (98+)

  • اینیستاگرام موسسه عالی پژوهش تامین اجتماعیlinked in موسسه عالی پژوهش تامین اجتماعیگوگل پلاس موسسه عالی پژوهش تامین اجتماعیتله گرام موسسه عالی پژوهش تامین اجتماعی