مهارت های یک جوان سرسخت  در عصر COVID-19 و پس از آنروز جهانی مهارت های جوانان در سال 2020 از تأثیر بیماری همه گیر COVID-19 بر توسعه مهارت استفاده نمود و چگونگی پاسخگویی جوانان به بحران اقتصادی را بررسی کرد. این امر به جوانان کمک می کند تا نسبت به تغییرات ناشی از بحران فعلی و به طور کلی در جهان کار ، انعطاف پذیری بیشتری نشان دهند.
روز جهانی مهارت های جوانان ، که هر ساله در 15 جولای برگزار می شود ، به اهمیت آشنانمودن جوانان به مهارت های شغلی مناسب و کارآفرینی معطوف است..
امسال روز جهانی مهارت های جوانان در میانه یک بحران جهانی بی سابقه ، فرا می رسد و نیاز به کمک به این قشر از جامعه برای افزایش انعطاف پذیری در مقابله با چالش های اشتغال و کارآفرینی ، خصوصاً در بخش هایی که به سختی تحت تاثیر همه گیری COVID-19 قرار دارند ، تأکید می کند.
این بخش ها ، و همچنین سایر مشاغل چون عمده فروشی و خرده فروشیها ، تولید کنندگان، شاغلین در بخش‌های املاک و مستغلات ، فعالیت های اداری ، اسکان و خدمات غذایی هستند. پاسخ‌های مقطعی و کوتاه مدت نیازمند به داشتن دیدگاهها و برنامه‌های طولانی مدت دارد تا اطمینان حاصل شود که آینده بهتری برای این نسل ایجاد می کنیم.
برنامه هایی که کمک به سیستم های توسعه مهارت های سازگار با تغییرات ایجادشده به واسطه این بیماری می کند و تأثیر طولانی مدت این بحران را که به طور کلی در حال تغییر دادن دنیای کار است را طراحی می کند. این برنامه ها به سیستم توسعه مهارت ها کمک می کند تا خود را با تغییرات ناشی از همه‌گیری این بیماری در دنیای کار متناسب کند
برگزاری این رویداد کاری مشترک ازمجموعه ماموریت های دائم پرتغال و سریلانکا به همراه یونسکو ، سازمان بین المللی کار و دفتر نماینده دبیر کل در امور جوانان خواهد بود. هدف از برگزاری آن ارزیابی وضعیتی است که جوانان به دلیل همه‌گیری COVID-19 با آن روبرو هستند و از نمونه هایی از انعطاف پذیری ها و نوآوری هایشان در بحبوحه بحران در سراسر جهان سخن گفته می شود، و به بیان چگونگی توسعه این مهارت ها در کوتاه مدت ، بهبود اقتصادی و فوریت های مکرر برای انتقال به توسعه پایدار توجه خواهد شد.
این رویداد همچنین فرصتی برای مدیرکل ILO گای رایدر جهت راه اندازی ابزار ILO برای کارآموزی با کیفیت و همچنین اعلام برنده فراخوان نوآوری مهارت چالش سازمان جهانی کار و همچنین مسابقه جهانی برای شناسایی رویکردهای نوآورانه، به منظور رفع ناسازگاری مهارت است.
این جشن مجازی که جوانان ، نمایندگان کشورهای عضو ، مؤسسات آموزش و آموزش فنی و حرفه ای (TVET) و بخش های دولتی و خصوصی ، کارگران ، سیاست گذاران و شرکای توسعه شرکت در آن شرکت داشتند در 15 جولای برگزار شد.